LEI kods

Laika posmā līdz 2018. gada 3. janvārim mēs īstenosim virkni izmaiņu investīciju jomā. Izmaiņu pamatā ir jauna ES regula (MiFID II), kas ieviesta, lai nodrošinātu pārredzamāku ieguldījumu tirgu un labāku ieguldītāju aizsardzību.

LEI kods juridiskām personām

No 2018. gada 3. janvāra juridiskām personām, kuras vēlas veikt darījumus ar vērtspapīriem vai atvasinātajiem finanšu instrumentiem (piemēram, FX Forwards, FX mijmaiņas darījumiem vai procentu likmju mijmaiņas darījumiem), jāiesniedz bankai to LEI kods (Legal Entity Identifier, tulk. no angļu val. - Juridiskās personas identifikators).

Šis kods tiek izmantots visā pasaulē juridisku personu identificēšanai. Tas sastāv no 20 cipariem un burtiem

Kā iegūt LEI?
  • Izvēlieties LEI pakalpojumu sniedzēju. Skatiet sadaļu zemāk.
  • Reģistrējiet savus datus pakalpojuma sniedzēja vietnē.
  • Samaksājiet reģistrācijas maksu. Maksa ir norādīta katra LEI pakalpojumu sniedzēja tīmekļa vietnē.
  • LEI pakalpojumu sniedzējs apstiprina jūsu datus.
  • Lūdzu, iesniedziet Danske Bank savu jauno LEI, nosūtot to uz e-pastu: marketslt@danskebank.lt.
  • Atjauniniet savu LEI katru gadu.

LEI pieprasīšana ir maksas pakalpojums (maksa ir aptuveni 120 ASV dolāri vai 100 eiro), tā saņemšana var aizņemt pat dažas nedēļas.

LEI pakalpojumu sniedzēji

Mēs ļoti iesakām iegādāties LEI kodu cik ātri vien iespējams, bet ne vēlāk kā līdz 2018. gada 3. janvārim. Jūsu ērtībām, mēs Jūs personīgi informējām e-pastā par īpašo atlaižu kodu (šo kodu variet uzzināt arī, zvanot mums pa tālr. 67 959 599). Atlaižu kodu varat izmantot līdz 2017. gada 31. oktobrim pie šādiem LEI pakalpojumu sniedzējiem:

Jūs varat iegādāties LEI arī pie jebkura citā pakalpojumu sniedzēja. Visu LEI pakalpojumu sniedzēju sarakstu skatiet šeit. (https://www.gleif.org/en/about-lei/how-to-get-an-lei-find-lei-issuing-organizations)

Pašlaik Latvijā nav pilnvarotu LEI izsniedzēju, tāpēc Jums būs jāpiesakās pie izvēlētā pakalpojuma sniedzēja, izmantojot viņu interneta vietni un tajā izveidojot lietotāja profilu, kā arī iesniedzot nepieciešamos datus.

Biežāk uzdotie jautājumi

Kas ir LEI?

LEI ir saīsinājums angļu valodas terminam Legal Entity Identifier (tulk. no angļu val. - Juridiskās personas identifikators). Tas ir numurs, kas ļauj unikāli identificēt investorus visā ES. No 2018. gada ikvienai juridiskai personai jābūt derīgam LEI kodam, lai varētu veikt tirdzniecību ar vērtspapīriem vai atvasinātajiem finanšu instrumentiem.

Kāpēc LEI ir nepieciešams, lai varētu tirgoties?

Ja ir iespējams identificēt ikvienu, kas tirgo vērtspapīrus vai atvasinātos instrumentus ES, ir vieglāk uzraudzīt tirgu, novērst manipulācijas utt., tādējādi ieguldījumu tirgus kļūst drošāks. Ja jūsu uzņēmums, asociācija vai nodibinājums neiegūst LEI vēlākais līdz 2018. gada 3. janvārim, jūs vairs nevarēsiet veikt ieguldījumus sava uzņēmuma, asociācijas vai nodibinājuma vārdā paši nedz ar Danske Bank starpniecību.

Kas notiks, ja neiegūsiet LEI līdz 2018. gada 3. janvārim?

Ja jūs neiegādāsieties LEI līdz 2018. gada 3. janvārim, jūs vairs nevarēsiet tirgoties ar vērtspapīriem vai atvasinātajiem finanšu instrumentiem.

Kur nopirkt LEI un cik tas maksā?

LEI viegli nopērkams pie jebkura pilnvarota pakalpojuma sniedzēja, piemēram, NordLEI vietnē nordlei.org. Sadarbojoties ar NordLEI, jums būs tiesības saņemt 20% atlaidi, ja iegādāsieties LEI līdz 2017. gada 31. oktobrim. LEI maksā apmēram 120 ASV dolārus vai 100 eiro. Kad esat nopircis LEI, Jums jāatceras katru gadu to atjaunot.

Kā Danske Bank saņems manu LEI?

Lūdzu, iesniedziet Danske Bank savu jauno LEI, nosūtot to uz e-pastu marketslt@danskebank.lt.

Manam uzņēmumam jau ir LEI. Vai man kaut kas jādara?

Nē, jums nekas nav jādara. Vienkārši atcerieties katru gadu to atjaunot.

Noguldījumi
Noguldījumi

Izvēlieties Jums piemērotāko naudas līdzekļu ieguldīšanas veidu.

Uzzināt vairāk
Fondi
Fondi

Izvēlieties Jums piemērotu stratēģiju investīcijām starptautiskajos tirgos.

Uzzināt vairāk
Akcijas un obligācijas
Akcijas un obligācijas
Aktīvajiem investoriem Danske Bank piedāvā brokeru pakalpojumus.
Uzzināt vairāk
Garantijas
Garantijas

Lasiet par Danske Bank noguldījumu garantijām.

Uzzināt vairāk
Kontakti
+371 67 959 599

Kontaktinformācija

Zvaniet mumsAtsauksmes, ierosinājumi

Klientu apkalpošanas centrs

KAC Cēsu ielā 31/8

Palīdzība

Korespondentbankas

SiteSupra® v.3.10 Trial Version
refresh delayed for 3 seconds