Danske Bank Grupas vēsture

Grupas pirmsākumi meklējami tālajā 1871.gadā, kad tiek dibināta Den Danske Landmandsbank. Taču atsevišķu tās struktūrvienību vēsture ir vēl senāka.

1800-tie – Grupas banku priekšteču dibināšana
Vairākas no Grupas bankām dibinātas jau deviņpadsmitajā gadsimtā – senākā no tām ir Northern Bank, kas dibināta 1809.gadā. Bankas saknes Dānijā rodamas 1846.gadā, kad dibināta Fyns Disconto Kasse (vēlāk saukta Provinsbanken), savukārt 1871.gadā izveidota Den Danske Landmandsbank (vēlāk saukta Den Danske Bank).

1900-tie – Pirmie meitas uzņēmumi
Grupa savu darbību sāka kā Den Danske Landmandsbank, divdesmitā gadsimta laikā pakāpeniski dibinot meitas uzņēmumus. Taču tikai 1990.-tajos Grupa ieguva tādas finanšu institūcijas apveidus, kādu mēs to pazīstam šodien.

1970-76 – Pieejamība Dānijā
20.gs. septiņdesmitajos gados Grupa strādāja pie tā, lai padarītu tās pakalpojumus pieejamus visā Dānijā. 70-to gadu vidū tā bija sasniegusi šo mērķi, savukārt pieaugošais Dānijas eksports pavēra Grupai jaunas biznesa iespējas ārpus Dānijas.

1976 – Paplašināšanās ārpus Dānijas
Pirmās starptautiskās stratēģijas pazīmes kļuva redzamas 1976.gadā, kad Luksemburgā tika atvērta Danske Bank International.

1980 – Pirmais Grupas finanšu pārskats
Skatoties no juridiskā viedokļa, Danske Bank Grupa sāka darboties 1980.gadā – līdz ar tās pirmā gada pārskata izdošanu.

1990 – Handelsbanken, Provinsbanken un Den Danske Bank apvienošanās
Līdz ar banku darbību regulējošās likumdošanas liberalizāciju Dānijā, apvienojās trīs bankas – Handelsbanken, Provinsbanken un Den Danske Bank, turpinot strādāt ar Den Danske Bank vārdu.

1995 – Danica Pension kļūst par Grupas sastāvdaļu
1990-to gadu vidū Danske Bank peļņa ar katru gadu pieauga, kas atspoguļojās arī tās akcijas cenā. Viens no veiksmīgās izaugsmes iemesliem bija jaunu biznesa jomu attīstīšana. 1995.gadā banka pārņēma Danica.

1998 – BG Kredit un Kapital Holding A/S (vēlāk saukta RealDanmark) dibināšana
BG Kredit un tās mātes uzņēmums Kapital Holding A/S (vēlāk – RealDanmark) tika dibināti Realkredit Danmark un BG Bank sadarbības rezultātā. RealDanmark iekļāvās Danske Bank Grupā 2001.gadā.

1997-99 Grupai pievienojas Östgöta Enskilda Bank (Zviedrija) un Fokus Bank (Norvēģija)
1997.gadā Grupa ieviesa tās jauno stratēģiju "Skandināvija – Grupas mājas tirgus". Banka pārņēma Zviedrijas Östgöta Enskilda Bank, kā arī izveidoja filiāles Stokholmā, Oslo un Helsinkos. Divus gadus vēlāk, 1999.gadā, Grupa pārņēma Norvēģijas Fokus Bank.

1999-2000 – Divas nosaukuma maiņas
1999.gadā Danica pārdeva savu nedzīvības apdrošināšanas biznesa daļu Topdanmark un nomainīja nosaukumu uz daudz vairāk izsakošo Danica Pension. Vienu gadu vēlāk Den Danske Bank vienkāršoja savu nosaukumu, kļūstot par Danske Bank.

2001 – Grupā iekļaujas Realkredit Danmark un BG Bank
2001.gada 1.janvārī Danske Bank tika ievienota RealDanmark A/S. RealDanmark A/S divi meitas uzņēmumi – Realkredit Danmark A/S (hipotekāro kredītu nodrošinātājs) un BG Bank A/S (banka) turpināja darbu ar to iepriekšējiem zīmolu vārdiem.

2005 – Paplašināšanās Īrijā un Ziemeļīrijā
2004.gada 14.decembrī Grupa panāca vienošanos ar National Australia Bank par National Irish Bank (Īrija) un Northern Bank (Ziemeļīrija) pārņemšanu. Darījums tika pabeigts 2005.gada 28.februārī, kad minētās divas bankas tika integrētas vienotajā Grupas platformā.

2006 – Sampo Bank pārņemšana
2006. gada 9.novembrī Grupa pastiprināja savas pozīcijas Ziemeļeiropas tirgū, pārņemot Somijas trešo lielāko banku Sampo Bank plc, kā arī tās meitas bankas Baltijas valstīs un filiāli Sanktpēterburgā. Pārņemšanas process tika pabeigts 2007.gada 1.februārī.

2007 – BG Bank pievienošana Danske Bank
2007.gada Lieldienās BG Bank tika pievienota Dānijas Danske Bank, jo kopš BG Bank iekļaušanās Grupā šīs divas bankas bija kļuvušas ļoti līdzīgas. Pievienošanas mērķis bija padarīt Danske Bank vēl pieejamāku un konkurētspējīgāku tirgū.

Skatiet detalizētāku informāciju par Danske Bank Grupas un tās struktūrvienību vēsturi (angļu valodā).

Kontakti
+371 67 959 599

Kontaktinformācija

Zvaniet mumsAtsauksmes, ierosinājumi

Klientu apkalpošanas centrs

KAC Cēsu ielā 31/8

Palīdzība

Korespondentbankas

SiteSupra® v.3.10 Trial Version
refresh delayed for 3 seconds